Dům plný písniček, facebook plný gratulací

Vážení a milí přátelé!

Ze všeho nejdřív děkuji všem, kteří gratulovali na facebooku v profilu mém a několika spřátelených skupin, sourozenci Jiřímu k jeho 91.narozeninám. Věřte, že pro mě nebylo snadné srdíčky olajkovat většinu z těch gratulací – když jsem vaše reakce spočítal dohromady, dospěl jsem až k číslu 1400 (slovy: čtrnáct set). Tak také zde děkuji všem gratulantům za sebe; Jiří určitě poděkuje u sebe zvlášť.

Historka pro pobavení z toho, co jsem zaregistroval v jednom internetovém deníku. Kterási novinářka na konci léta, kdy bylo Jiřímu stále ještě 90, napsala po jeho mimopražském vystoupení, že byl na jevišti tak úžasný, „že by mu 92 let žádný nehádal“. S tím ovšem opravdu nešlo nesouhlasit.

Teď ale k dalšímu sdělení: Možná jste si všimli, že i po celé září reprízovala Česká televize na stanici ČT 3 každý čtvrtek a pátek sérii pořadů z roku 1994, DŮM PLNÝ PÍSNIČEK, s podtitulem „Největší hity 50. a 60. let nám připomenou Ondřej Suchý a hudební publicista Jiří Černý“.

Reprízy seriálu budou mít pokračování i v říjnu a já při té příležitosti děkuji divákům z nejvěrnějších, kteří si mne občas z obrazovky vyfotografují a fotky mi pak posílají. Děkuji, i když pohled na sebe z dob, kdy jsem byl ještě trochu „ke koukání“, mě dnes už příliš nerozveseluje.

Foto z obrazovky, pořízené jedním z věrných televizních diváků.

Reprízy Domu plného písniček lze shlédnout v nejbližší době v následujících dnech a časech:

  • 6. října – 21.25 hod.
  • 7 října – 16.00 hod.
  • 13. října – 21.35 hod.
  • 14. října – 16.30 hod.

A na konec ještě pár slov k tomu, čím se nyní zabývám: Dělám si generální úklid v knihovně, v archivu a v hlavě. Dá to fušku. Proto se vám budu ještě i v příštích týdnech ozývat sporadicky. Dejte mi, prosím, nějaký čas. Ještě jednou za vše předem díky! Věřím, že vás na konec pobavím dávnou novoročenkou Jiřího Černého, kterou pro něj nakreslil báječný Vladimír Jiránek!

S hlubokou poklonou váš Ondřej

(Jiří Černý (uprostřed) v kresbě Vladimíra Jiránka.)