3-4.9.2021

(3) 4.9.2021

Dneska má přijet můj kamarád, mimo jiné skvělý televizní dramaturg, žel – jak už se to v dnešní době stává, jen bývalý – Karel Spurný z Ostravy. Budeme spolu trávit týden a probírat spoustu věcí pracovních i nepracovních, o které nás pandemie okradla skoro na dva roky. Letos jsme měli naplánovanou cestu do Polska, ale jak mi psal kamarád Janek, zrovna v době kdybychom tam vyrazili, se mají u nich zdravotní podmínky zhoršit a proto setkání přesunujeme na zimu či jaro.

Chtěl jsem samozřejmě psát dneska o něčem jiném, ale žena rozhodla, že „přijede návštěva“ a tak je nezbytné, abych u sebe trochu uklidil. Nezbytně tedy uklízím a při přemýšlení, o čem zajímavém vám napsat, napadlo mě, že vás přece mohu také někdy jen pobavit nějakou úsměvností ze své sbírky pohlednic, která ukrývá spoustu absurdit. Já ty pohlednice miluju a čas od času je vyhledávám na Aukru. Naposled jsem tam objevil tuto nádheru: HRA NA KONÍČKY DLE DALCROZE PROVEDENO POPRVÉ V SOKOLE ŽIŽKOVSKÉM. Pohlednice z roku 1914.

Hra na koníčky

Druhá pohlednice je přívažek: Řeznictví s programem kina, letopočet neznámý; ale je to jen přívažek, tak to snad nevadí. Přeji vám na dnešní den dobrou náladu a jdu pokračovat v úklidu.

4 komentáře u „3-4.9.2021“

  1. PANE ONDŘEJI, DÍKY, AŤ SE DÍLO PODAŘÍ! PŘEJI VÁM PŘÍJEMNÉ A TVŮRČÍ DNY S PANEM SURNÝM 🙂
    BUĎTE STÁLE ZDRÁVI!

  2. Dobrý den, pane Ondřeji. Moc jsem se posmála. Fotografie sokolek je skvělá. Je pravda, že mi v paměti hned naskočilo, jak jsme si hráli na trakař, což bylo něco podobného. Cesta do zahraničí neuteče. Já také mám naplánovanou v rámci hledání svých příbuzných cestu do Polska. Rodokmen se mi plní, ale tahle část je dosud prázdná. Budeme si držet palce. Hezký den.

  3. Zdravím Ondřeji tebe i Johanku. Jsem moc ráda, že jsi zase v plném pracovním nasazení a přeji příjemné prožití se vzácnou návštěvou pana Spurného. Ahojky Alena z Horních Šemanovic.

  4. ondro, byt tebou, se johane branim: uklizenej pracovni stul znamena prazdnou mysl, nebo tak nejak, a nerekl to nikdo mensi nez znamy bordelar albert einstein …
    vzdyt on si ten stul neuklidil ani kdyz umiral! kdyz jsem tu fotku jeho stolu den po jeho skonu kdysi spatril, prestal jsem mit mindraky … 😉

Napsat komentář