3-4.9.2021

(3) 4.9.2021

Dneska má přijet můj kamarád, mimo jiné skvělý televizní dramaturg, žel – jak už se to v dnešní době stává, jen bývalý – Karel Spurný z Ostravy. Budeme spolu trávit týden a probírat spoustu věcí pracovních i nepracovních, o které nás pandemie okradla skoro na dva roky. Letos jsme měli naplánovanou cestu do Polska, ale jak mi psal kamarád Janek, zrovna v době kdybychom tam vyrazili, se mají u nich zdravotní podmínky zhoršit a proto setkání přesunujeme na zimu či jaro.

Chtěl jsem samozřejmě psát dneska o něčem jiném, ale žena rozhodla, že „přijede návštěva“ a tak je nezbytné, abych u sebe trochu uklidil. Nezbytně tedy uklízím a při přemýšlení, o čem zajímavém vám napsat, napadlo mě, že vás přece mohu také někdy jen pobavit nějakou úsměvností ze své sbírky pohlednic, která ukrývá spoustu absurdit. Já ty pohlednice miluju a čas od času je vyhledávám na Aukru. Naposled jsem tam objevil tuto nádheru: HRA NA KONÍČKY DLE DALCROZE PROVEDENO POPRVÉ V SOKOLE ŽIŽKOVSKÉM. Pohlednice z roku 1914.

Hra na koníčky

Druhá pohlednice je přívažek: Řeznictví s programem kina, letopočet neznámý; ale je to jen přívažek, tak to snad nevadí. Přeji vám na dnešní den dobrou náladu a jdu pokračovat v úklidu.

4 komentáře u „3-4.9.2021“

  1. ondro, byt tebou, se johane branim: uklizenej pracovni stul znamena prazdnou mysl, nebo tak nejak, a nerekl to nikdo mensi nez znamy bordelar albert einstein …
    vzdyt on si ten stul neuklidil ani kdyz umiral! kdyz jsem tu fotku jeho stolu den po jeho skonu kdysi spatril, prestal jsem mit mindraky … 😉

  2. Zdravím Ondřeji tebe i Johanku. Jsem moc ráda, že jsi zase v plném pracovním nasazení a přeji příjemné prožití se vzácnou návštěvou pana Spurného. Ahojky Alena z Horních Šemanovic.

  3. Dobrý den, pane Ondřeji. Moc jsem se posmála. Fotografie sokolek je skvělá. Je pravda, že mi v paměti hned naskočilo, jak jsme si hráli na trakař, což bylo něco podobného. Cesta do zahraničí neuteče. Já také mám naplánovanou v rámci hledání svých příbuzných cestu do Polska. Rodokmen se mi plní, ale tahle část je dosud prázdná. Budeme si držet palce. Hezký den.

  4. PANE ONDŘEJI, DÍKY, AŤ SE DÍLO PODAŘÍ! PŘEJI VÁM PŘÍJEMNÉ A TVŮRČÍ DNY S PANEM SURNÝM 🙂
    BUĎTE STÁLE ZDRÁVI!

Komentáře nejsou povoleny.