(4) 5.9.2021 Z Klobouku Dr. Šlitra

To nebyl nejlepší nápad, slibovat, že budu na svém webu denně zveřejňovat „deníček“ i během doby, kdy mi přijede na týden návštěva (a druhá se ohlásí na dnešní odpoledne). Ale jsem zarputilý a tak slíbené budu plnit, ačkoliv budu tento týden trochu švindlovat: Budu si totiž vypomáhat svými někdejšími vtípky a básničkami, takže onu každodennost, k níž jsem se zavázal, neporuším. A začnu básničkou, kterou jsem kdysi, v dávném prchlém mládí sepsal. Jmenuje se SV.HUMOR.

Kamaráde, zapomeň
na špatnosti světa
a povol si nervy
jak uzel u kravaty.
Pak učiň, co radí
poslední má věta:
Pomodli se smíchem
neboť Humor – je svatý!

To jsem napsal kdysi do knížky „Z klobouku doktora Šlitra“ a psal se rok 1984.

Později jsem měl možnost ve Svobodném slově ilustrovat seriál Ivana Mládka „Moje rodina“. A tak jsem k předchozí básničce vybral jednu z těch svých tehdejších ilustrací.

Vaše data udržujeme v soukromí a sdílíme pouze s těmi třetími stranami, bez kterých by tato služba nemohla fungovat.

Souhlas *

8 komentářů u „4-5.9.2021“

  1. Děkuji, milý pane Ondřeji! Vyřešil jste to šalamounsky…nebude ošizena ani návštěva, ani my, co čekáme na Vaše písmenka! Tak ať se daří a opatrujte se! Z Valašska zdraví A. Plevová

  2. Ano, pane Ondřeji, činím dle slov básničky – pomodli se smíchem. Jen se mi zdá, že příležitostí je stále méně. Ale neběduji. Ve Vás a ve Vašem bratrovi vidím, jak se to má dělat. Učím se. A díky.

Komentáře nejsou povoleny.