CO SE CHYSTÁ V TELEVIZI I NA YOUTUBE

Dneska jsem se dověděl, že 22. dubna poběží na ČT 2 v 11:25 hod. dokument Uprostřed běhu, který je uváděn tímto textem:

Textař, spisovatel a zpěvák Ondřej Suchý o sobě, hudbě a životě (2007). Režie Jiří Vondrák

Ondřej Suchý sdílí se svým starším bratrem Jiřím působivou uměleckou všestrannost. Prosadil se však zejména jako novinář, moderátor a propagátor předválečného filmu a hereckých hvězd. Jeho dráha začala v oblasti reklamní grafiky, po nástupu do Československé televize v 60. letech se věnoval scénické profesi i produkční práci. V té době se u něj projevil i hudební duch a spoluzaložil kapelu Crazy Boys, v níž hrál na kontrabas. Ještě v 60. letech začala éra jeho novinářské a redakční činnosti, věnoval se především časopiseckému humoru, ale objevoval i svět filmové grotesky, kabaretů a prvorepublikového zábavního průmyslu. Na obrazovku prosadil tato témata díky svému populárnímu pořadu Kavárnička dříve narozených, podílel se však i na řadě jiných, v nichž zazněla celá řada písní na jeho texty. V posledních letech dokumentuje ve svých knižních publikacích historii českého populárního umění, v nichž těží i ze svých osobních přátelství například s Janem Werichem či Oldřichem Novým. Zároveň dlouhodobě působí v Českém rozhlase, pro nějž vytvořil celou řadu úspěšných pamětnických pořadů.

ČT 3 začne od 3.května uvádět 2 x denně pořad Notabene, který uvádí za mé asistence Petra Černocká. Vysílat se bude v těchto termínech:

3.5. – Notabene – 17:10 a 23:30 hod.

4.5. – Notabene– 17:10 a 23: 25 hod.

5.5. – Notabene – 17:15 a 23:30 hod

6.5. – Notabene – 17:15 a 23:35 hod.

7.5. – Notabene – 17:10 a 23:30 hod.

Na ČT 3 bude uveden ještě tento pořad:

4.5. – Kohoutoviny – 14:05 hod.

Legendární komik Jára Kohout vzpomíná na své umělecké i životní úspěchy a prohry (1991) Spoluúčinkují: Jiří Suchý, Ondřej Suchý a další. Režie I. Misař

A konečně – v květnu začnou na mém youtube kanálu pokračovat po delší pauze Minuty Ondřeje Suchého, které se mnou natáčí kameraman a režisér Václav Fořt. Datum se dovíte s předstihem!

Zdraví Ondřej