STŘÍPKY aneb MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Objednávám sa !

Už kdysi mě na tuto shodu jmen upozornil textař, publicista a manažer Ivan Rössler. Tentokrát mi ovšem přišla zpráva až ze Slovenska:

     Milý Ondřeji,

     zistil som kdesi v metre v Prahe, že máte „vedlejšák“ a ani sa tým nepochválite! Ale ak produkujete rovnátka aj pre kategóriu geriatrickú, objednávam sa na Váš najbližší voľný termín. Samozrejme, nechcem to zadarmo a platím v eurách – dúfam, že beriete aj valuty.

     Pozdravujem Vááááás!

S Milanem Markovičem v Nostalgické Myši

Milan Markovič

Nabídka slavného slovenského humoristy, herce, moderátora, hudebního skladatele a scénáristy byla lákavá. Především příslibem honoráře v podobě v Čechách nezavedené měny. Nakonec jsem však od rovnátek upustil a nabídl Milanovi jiný svůj tovar, který se objeví na veřejnosti ještě letos – knížku „Když Chaplin potkal Buriana“. A protože jsem měl zrovna svůj den, oznámil jsem objednavateli zaslání knížky, nikoliv na dobírku, ale ZDARMA, jako vánoční dárek.


Obdivovatelé báječné francouzské zpěvačky Zaz mají v příštích dnech ještě poslední možnost prohlédnout si webové stránky jejího českého fan-clubu

Zánik Fajnklubu ZAZ

( http://zaz-fanclub.cz/ ) který končí svou existenci, žel, z důvodu arogantního jednání jejího nového managementu. (Více v přiloženém článku z časopisu Rytmus života.)


Radostná zpráva, která přišla z Francie: 18. srpna t.r. oslavil Hugues Aufray, vlastním jménem Hugues Jean Marie Auffray, zpěvák, písničkář, skladatel a kytarista, už 90.narozeniny! Byl obdivován naším Waldemarem Matuškou, který nazpíval české verze jeho hitů – Slavíci z Madridu, Santiano , Sbohem lásko. VELKÁ GRATULACE Z ČECH!

Hugues-Aufray-90 let

Neposlouchám Český rozhlas Dvojku. Co na stanici Praha nezničil předchozí ředitel, v tom letos pokračuje vedení nové.

KLUB EVERGREEN Dashi a Jana Smigmatora byl z ideální polední hodiny přesunut na hodinu večerní, kdy si málokdy vzpomenu, že bych si měl v 19:10 zapnout rádio. A tak jediné, na co jsem jednou náhodně narazil a nyní se k tomu vracím pravidelně, je talk-show ZLATÉ ČASY VÁCLAVA KOPTY. Nalaďte si na stanici Praha, přejmenovanou na Dvojku, v sobotu ve 21 hodin – anebo v premiéře v neděli v 10:04 – skvělého Koptu! Celou hodinu vás bude bavit!

Václav Kopta v Šemanovicích

Nedlouho před tím, než zemřel dlouholetý člen divadla SEMAFOR, herec a zpěvák Jiří Datel Novotný, dal mi k dispozici vše, co náhodně zaznamenal o historii slavných stěn a sloupů v SEMAFORU na Václavském náměstí. Stěny obsahovaly autogramy velikánů naší i světové kultury – Louise Armstronga, Jana Wericha, Kirka Douglase, Leonida Jengibarova, Jiřího Trnky, Miloše Formana, Allena Ginsberga, Shirley Temple-Black a desítky, ne-li stovky dalších. Co se děje se Stýblovou pasáží a místem, kde SEMAFOR celá léta pobýval, o tom si můžete udělat obrázek díky tomuto článku: AhaOnLine


Na Facebooku jsem před několika dny slíbil, že popíšu všechny situace, které mě vedly k pracovnímu rozchodu s Felixem Slováčkem a Dagmar Patrasovou. Když jsem si spočítal, kolik času by mi zabralo mapování všeho, co se mě v té souvislosti nepříjemně dotklo, došel jsem k názoru, že lze takový čas využít k něčemu užitečnějšímu. A tak jediné čím vytvořím onu imaginární tečku „za případem“, bude ukázka posledního tvrzení Felixe Slováčka staršího, že napsal písničku o žížale Jůlii (Rytmus života 33/12.srpna 2019). Naposled tedy opakuji, že písničku jsem napsal já, stejně tak jako všechny další písničky o žížale Jůlii a rovněž knížku pro děti Chytila Dáda žížalu Jůlii (vyšla v roce 1991). Na mé padesátiny mi Dáda přinesla repliku Jůlie, což mě – jak jest na snímku viděti – očividně dojalo.

Felix Slováček o žížale Jůlii
Knížka příběhů slavné žížaly
gratulantka Dáda přinesla dárek k mým padesátinám

Tak a to je pro dnešek všechno! Přeju hezký začátek nadcházejícího podzimu!