ČT 3 BUDE KONČIT!

Tak nám zabili ČT 3“, řekla by dneska posluhovačka panu Švejkovi. (Pouze inovuji první větu z Osudů dobrého vojáka Švejka.) Více si přečtete v následující citacích pod nimiž uvádím zatím ještě dosud plánové pořady, na nichž jsem se v Ostravě podílel. (Mimochodem – výroba nových pořadů se z ČT Ostrava prý přesouvá do ČT Brno.)

TITULEK ČLÁNKU: Generální ředitel ČT Dvořák: Stanice ČT 3 má nejvěrnější diváky. Bude jim chybět

DOTAZ: Oznámil jste konec vysílání ČT 3. Má přinést úsporu 120 milionů korun. Není to v případě stanice tak oblíbené zejména mezi diváky zralého věku úspora na nesprávném místě?

ODPOVĚĎ GENERÁLNÍHO ŘEDITELE PETRA DVOŘÁKA: Ukončení vysílání ČT 3 je krok, který se nám nebude dělat snadno. To ostatně platí pro všechny škrty, ke kterým musíme přistoupit. Jsem přesvědčen o tom, že stanice typu ČT 3 do vysílání České televize patří. Poskytuje důstojnou platformu pro pořady z našeho archivu. Trojka má jedno z nejvyšších hodnocení divácké spokojenosti na českém televizním trhu. Je to dobrá služba pro naši největší a nejvěrnější diváckou skupinu. Bude chybět.

(…)Trojka byla specifická v tom, že jsme na ni mohli zařazovat i pořady, které mají svou hodnotu, ale z dramaturgických důvodů nebo z důvodů technické kvality záznamů není vhodné je na jiných kanálech uvádět….

Více v celém rozhovoru na: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/generalni-reditel-ct-dvorak-stanice-ct-3-ma-nejvernejsi-divaky-bude-jim-chybet-40399093

Doufám, že vám neprozrazuji něco, co je v plánu ČT 3 a ještě letos v červnu se bude vysílat:

Trocha šafránu z televizního archivu

7. 6. – 10:10 hod.

Ondřej Suchý připomene perličky z tvorby ostravského studia: pořad nestárnoucích operetních árií Melodie bílého klavíru a bakalářskou povídku Čepice v hlavní roli s J. Bohdalovou (1993).

8. 6. – 9:30 hod.

Ondřej Suchý připomene perličky z tvorby ostravského studia: pořad nestárnoucích operetních árií Melodie bílého klavíru a bakalářskou povídku Čepice v hlavní roli s J. Bohdalovou (1993).

9. 6. – 10:00 hod.

Ondřej Suchý vám připomene perličky z ostravského archivu: zábavní pořad Dostaveníčko na Hradci uváděný J. Molavcovou a procházku operetou V. Brázdy Vysněná (1994).

10.6. – 9:40 hod.

Ondřej Suchý vám tentokrát nabídne J. Kronera v komedii Dědek a M. Kopeckého jako průvodce nejkrásnějšími melodiemi z operet J. Strausse (1995).

13.6. – 9:25 hod.

Ondřej Suchý vám připomene nejen M. Horníčka, J. Satinského a M. Lasicu v zábavném pořadu Podvečer při živáňské, ale také vynikající komedii J. Krejčíka Cizí člověk (1993).

14.6. – 10:20 hod.

Ondřej Suchý vám tentokrát připomene skvělou choreografku J. Calábkovou, zábavný pořad Co nám nesete a malou televizní komedii J. Krejčíka Pepík (1993).

15.6. – 9:55 hod.

Ondřej Suchý připomíná zajímavosti z tvorby ostravského studia: Procházku městem s písničkami a šansony Ljuby Hermanové a Miloše Kopeckého, který vybírá ty nejslavnější melodie z operet J. Offenbacha (1994). Dále účinkují: K. Fialová, M. Zahrynowská, J. Kobr, O. Viktorin, M. Šulc a další.

16.6. – 9:35 hod.

Ondřej Suchý vybírá z ostravského archivu zábavy pořady Malý atlas člověka sběratelského a Husa s D. Veškrnovou v hlavní roli (1992).

17.6. – 9:25 hod.

Josef Kobr vybírá ze zábavných a hudebních pořadů ostravského studia: Země úsměvů a snů aneb Hodný strýček Imre, Zažloutlé fotografie a Inventura ve skříňce s líčidly (1992).

20.6. – 9:45 hod.

Ondřej Suchý tentokrát nabízí setkání s J. Sovákem a neteří J. Voskovce v Kavárničce dříve narozených. Zazní i směs největších operetních šlágrů z pořadu Melodie bílého klavíru. V komedii J. Dietla Dispečer a švagři se představí J. Kobr (1995).

21.6. – 9:10 hod.

Ondřej Suchý připomene muzikál Z. Petra a V. Dvořáka Sto dukátů za Juana, v Kavárničce dříve narozených na J. Wericha zavzpomínají M. Dvorská, J. Zíma či L. Kostelka a své největší hity zazpívá M. Kubišová (1995).

22.6. – 9:50 hod.

Ondřej Suchý připomene muzikál Z. Petra a V. Dvořáka Sto dukátů za Juana, v Kavárničce dříve narozených na J. Wericha zavzpomínají M. Dvorská, J. Zíma či L. Kostelka a své největší hity zazpívá M. Kubišová (1995).

26.6. – 9:55 hod.

Ondřej Suchý vybírá to nejlepší z tvorby herce a komika Josefa Kobra (2004).

Ondřej Suchý v Ostravské televizi

Přeji vám příjemnou zábavu a věřme „NA SHLEDANOU V LEPŠÍCH ČASECH!“

Váš Ondřej

2 komentáře u „ČT 3 BUDE KONČIT!“

  1. ono by mozna bylo lepsi zrusit ty ostatni kanaly ceske televize … divam se sice na tuhle otazku pres more slane vody, ale tolik vim, ze, kuprikladu, zpravodajstvi stoji ct vice nez tech 120 milionu, ale soucasne je tak spatne, ze je nakonec zbytecne tak, ze to snad nema obdoby …
    jestli pan reditel pripousti, ze ct3 JE uzitecna pro divaky, mel by si soucasne uvedomit, ze je uzitecna pro jeho chlebodarce: verejnopravni vysilace, at rozhlas nebo televizi, totiz plati danovi poplatnici …

Komentáře nejsou povoleny.