Werich-Trnka-Janeček

Mám  rád  novoročenky,  

zvláště  ty, které jsou samy od sebe krásnými výtvarnými  dílky.  

Dnes  se chci s vámi podělit o ty, které pro Jana Wericha  vytvářeli  malíři Jiří  Trnka,  po  jehož  předčasné  smrti se ujal „dvorního“  tvůrce Werichových  PF Ota Janeček. Adresátem těch posledních    novoročenek obou  Mistrů  jsem  byl  já. Jejich série  ukončil rok odchodu Jana Wericha tam nahoru, za Jiřím Trnkou… 
Tak se potěšte alespoň tím, co se mi podařilo nastřádat. 

1963

1963
Obrázek 1 z 12

4 komentáře u „Werich-Trnka-Janeček“

  1. Milý Ondro,
    děkujeme za příspěvek, i Ty umíš nejen překvapit, ale i vytvořit krásné novoročenky. Máme z nich vždy velkou radost. Přejeme hezké dny.
    Fabiáni

  2. MILÝ ONDŘEJI .. MOC DĚKUJI ZA TENTO PŘÍSPĚVEK -JE TO POHLAZENÍ PO DUŠI V TOMTO ZASNĚŽENÉM RÁNU .. paS

Komentáře nejsou povoleny.