
Vážení a milí!
Divné věci se staršímu člověkovi dějí v mozku, když se zblázní sluníčko a způsobuje vedro. Dneska jsem se pochlapil a vzdor tropickému horku jsem se donutil splnit alespoň první část slibů a restů, které jsem měl kdysi v úmyslu „co nejdřív“ zveřejnit.
Rodina bližší než kabát a tak s dovolením začnu u svého sourozence.
KUFŘÍK se nachází v Kyjevské ulici č. 4, což je od Semaforu 106 metrů. A Kyjevská ulice je hned za rohem, naproti Divadlu Hurvínka a Spejbla.

Z minizpravodaje: Werichovci * KLUB DOBRÉ NÁLADY *Praha
Na rozdíl od předchozích sezón se bude promítat nejen v sobotu (od 14 hodin), ale také v pátek (od 17 hodin). Výstavní síňku a její exponáty si můžete mimo promítací dny také prohlédnout během střed a čtvrtků, a to od 15:00 do 18:30. Kufřík můžete také sledovat na Facebooku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61555881705472
13. 9. ● HEJ RUP, PEKLO NEBUDE, RÁJ SE VRACÍ ● Zahajujeme další sezónu promítání záznamů ze semaforského archívu. A tentokrát tak trochu slavnostně, tedy záznamem prvního představení po listopadovém převratu, za které obdržel režisér Cenu Magistrátu hlavního města Prahy. Pozdravit a pár slov k filmu přijde říci Jiří Suchý.
14. 9. ● MOŽNÁ ŽE JISTĚ ALE URČITĚ SNAD ● Toto představení jedné herečky (M. Falvey Sovová), jednoho tanečníka (P. Šudoma) a jednoho klavírního virtuosa (P. Ožana) se dostává na projekční plátno Kufříku ponejprv. A s ním i jeho zvláštní poetika a humor autora, výtvarníka a režiséra, kterým je Jiří Suchý.
20. 9. ● DOBŘE PLACENÁ PROCHÁZKA NA VÍCE ZPŮSOBŮ ● Připomínka různých uvedení „bufopery“ Jiřího Šlitra s účastí a komentářem Jiřího Suchého.
21. 9. 2024 ● BEZ HUMORU NENÍ LEGRACE ● Dokument režiséra Jiřího Vondráka. Účinkují Jiří Suchý a Jitka Molavcová.
27. 9. ● TRILOGIE O ZTRÁTÁCH A NÁLEZECH JISTÉ MAGDY ● Jitka Molavcová se představí ve třech rozličných rolích. Jako žena z pravěku (Fífa), žena z jiné dimenze (Babana) a v několika písničkách z filmu o Magdě jako lehčí současná žena. Pozor! V našem kině je pouze 24 míst, a proto je dobré rezervovat si místa včas na adrese kikijicinska@seznam.cz . Zarezervované vstupenky vám budou vydány před promítáním.
Naše kino nepatří k těm největším, ale zato tu můžete vidět filmy, které leckde jinde neuvidíte. Otevřeno: ST: 15:00 – 18:30 ČT: 15:00 – 18:30 PÁ: 15:00 – 18:30 SO: 12:00 – 15:30
Ve dnech, kdy není otevřeno, je zavřeno.
Pozor! Páteční projekce začínají v 17:00, sobotní ve 14:00 hod. Vstupné do Kufříku činí 90 Kč za osobu, v pátek a v sobotu (s promítáním filmu) 120 Kč. 13. a 20. září je program rozšířen o setkání s Jiřím Suchým. V tom případě činí vstupné 160 Kč.

Pozor!
Prezentace druhého, rozšířeného vydání knížky Jiřího Vondráka!
Jiří Vondrák: MŮJ LASKAVÝ OBJEKTIV
Český písničkář, spisovatel a dokumentarista Jiří Vondrák (* 1954) se při své filmařské profesi setkal s mnoha osobnostmi světového kulturního dění. Do vzpomínkové knihy Můj laskavý objektiv zařadil šestatřicet miniatur, v nichž připomíná oblíbené muzikanty, herce, spisovatele a další umělce, které blíže poznal a s některými z nich se i spřátelil. Koneckonců, kdo u nás může říci, že byl doma u Bulata Okudžavy? Komu z nás do knížky namalovali originální obrázek Hugues Aufray, Vlastimil Třešňák nebo Jiří Suchý? Koho u nás asi tak kdy požádal Gilbert Bécaud, aby mu zazpíval? Kdo se může pochlubit, že mu Johnny Winter propálil cigárem čalounění v autě? A na druhé straně nutno přiznat: Kdo z nás by si jako čtrnáctiletý troufl poradit Milanu Kunderovi se psaním?
Čtivé vzpomínky Jiřího Vondráka přinášejí mnoho neznámých detailů a postřehů z umělecké branže a jsou cenné mimo jiné tím, že nejsou smutně nostalgické, právě naopak. Popisovaná setkání a natáčení s významnými aktéry naší i světové kultury, byť v dané chvíli někdy plná stresových chvilek a napětí, jsou v autorově originálním podání s odstupem času zachycena důstojně, s úctou a humorem. Většina z portrétovaných osobností nás už bohužel navždy opustila, ale na stránkách této knihy mohly všechny před našima očima znovu ožít, a to v plné síle. Kniha vychází u příležitosti 70. narozenin autora, který dávné vydání svých vzpomínkových textů rozšířil na téměř dvojnásobek a doplnil řadu fotografií a ilustrací ze svého archivu.
OBSAH:
Předmluva* All You Need Is Love aneb Beatles a jak jsem se stal mužem * Česneku není nikdy dost aneb Hugues Aufray * Zastavení aneb Gilbert Bécaud * Je to šest? aneb Eric Burdon * Odkud se vzali, když jdou do nebe? aneb Eugen Doga * Chtěl chytit vítr aneb Donovan * V běhu aneb Miroslav Donutil * Všichni se sejdeme v létě aneb Bob Frídl * Doteky černobílého filmu aneb Hugo Haas * O síle pološera aneb Ludwig Hirsch * Božský trumpet’ák aneb Jaromír Hnilička * Dárek dokola kolem aneb Miroslav Horníček * Na Woodstocku ne! aneb Iron Butterfly * Všude jsou ženy o dvou kůrkách aneb Ian Anderson * Odpouštět se má aneb Nedjalko Jordanov * Život je krásný aneb Jaroslav Krejčí * Seznámení známých aneb Karel Kryl * Kdo je ten pán? aneb Milan Kundera * Je to fantastické! aneb Milan Lasica * Velké bluesování aneb John Mayall * Vše je jak má být aneb Bulat Okudžava * Uzavřený kruh? aneb Daniel Olbrychski * Poslední polibek aneb Osvobozené divadlo * Malíř se třemi aneb Gino Paoli * Krásný krámy aneb Pretty Things * Dvakrát v téže řece aneb Provázek * Zelňačka v divadle aneb Mark Rozovskij * A je krásně, je! aneb Martin Růžek * Za šňupací tabák aneb Július Satinský * Pes a básník aneb Jan Skácel * Co zavinil blinkr aneb Jiří Suchý * Nějakej šmejd ukradl větrák aneb Synkopy 61 * Vždycky jsem chtěl… aneb Vlasta Třešňák * Co do filmu nelze aneb Petr Ulrych * Dnes mají přednost Uriáši aneb Uriah Heep * Aby se přátelé divili… aneb Johnny Winter * Seznam vyobrazení * Jmenný rejstřík
Kontakt: Galén, spol. s r.o., Na Popelce 3144/10a, 150 00 Praha 5, tel. 602 139 914, e-mail: objednavky@galen.cz, www.galen.cz
Tak na tohle vám Vás obzvlášť rád upozorňuji! Slyšel jsem a četl na toto představení jen samé superlativy! Jsem šťastný, že se na mého „šéfa“ Mikiho z dob vzniku skupiny CRAZY BOYS (1960-1962), kdy si mě vybral za basistu, nezapomíná! Ano – byl to rokenrolový král!

Studio DVA divadlo. Praha
ROKENROL Miroslav Hanuš
Hudební show na počest krále českého rokenrolu Mikiho Volka.
„Držte si klobouky, tramvaj plná muziky a výjimečných hereckých výkonů vyjíždí na divokou jízdu v elektrizujícím rytmu. Ve strhující podívané vám nabídneme originální pohled na zpěváka a showmana Mikiho Volka, který vše dělal naplno.“ (Premiéra se uskutečnila v lednu 2024.)
V inscenaci zní tyto písně z repertoáru Mikiho Volka:
Tutti Frutti (Little Richard, Dorothy LaBostrie) – Rána a gól (Shake Rattle And Roll) (Charles Calhoun / Michal Bukovič) – Zloděj dobytka (You Must Have Been a Beautiful Baby) (John H. Mercer, Harry Warren / Jiří Štaidl) – Toho dne, kdy utich pláč (Warm And Tender Love) (Bobby Robinson / Jiří Suchý) – Let‘s Twist Again (Kal Mann, Dave Appell) – Rock Around The Clock Max C. Freedman, James E. Myers) – Hey Ba Ba Re Bop (Lionel Hampton, Curley Hammer) – Dlouhý boj (Lonely Blue Boy) (Ben Weisman, Fred Wise / Eduard Krečmar) – Na shledanou, krokodýle (See You Later Alligator) – (Robert C. Guidry / Petr Tesař) – Roll Over Beethoven (Chuck Berry) – Já ti píšu, Sally (Long Tall Sally) (Enotris Johnson, Little Richard, Robert A. Blackwell / Michal Bukovič) – ip It Up (Robert A. Blackwell, John Marascalco) & Vítr rváč (Just In Time) (Jule Styne, Betty Comden, Adolph Green / Josef Novotný – z repertoáru Evy Olmerové).
Reprízy od září do prosince zde: https://www.studiodva.cz/program-2/code/52013/
Ukázka zde: https://www.youtube.com/watch?v=cfXDK4ehOiE

KRAJINA S JÁTROVÝMI KNEDLÍČKY. Jeden z mnoha krásných recesních obrázků z Ptákovin Petra Pěnkavy! Už jsem Vás na knížku upozorňoval, tady však máte bližší informace kde, jak a za kolik si ji můžete zakoupit.
ANONCE: Fyzicky lze docela těžkou a objemnou knihu spatřit pouze na pultech dvou knihkupectví a recepci Regionálního muzea v Mělníku. I když je zatím neznámou knižní novinkou, budí již dnes značnou pozornost. A to jak u běžného čtenáře, tak i u erudovaného autora mnoha knih. Tak široký zájem o tuto knihu je jev až pozoruhodný. A to i přes absenci jakékoliv veřejné propagace, se stala v krátké době regionálním bestselerem. Na první pohled upoutá už svou výpravnou, originální, vtipnou grafikou a to i bez znalosti vloženého literárního útvaru, dle autora „povídání“, které ale stojí za přečtení.
https://shoptet.zelvi-doupe.cz/knihy-o-melniku-a-okoli/?order=bestseller
A na konec článek, týkající se mého milovaného a obdivovaného kamaráda, který vyšel (vedle jiných zajímavostí) ve společenském týdeníku Rytmus života, který je tento týden v prodeji.


Miloň Čepelka v Rytmu života II.
Jen samé příjemnosti života Vám přeje Váš Ondřej