VÁŽNĚ, VESELE, S OPTIMISMEM

Vážení a milí, krutě jsem vás zde na webu zanedbával. A tak se stalo, že jste se ani nedověděli, na kolika projektech jsem letos pracoval. O některé výsledky jsem se podělil vždy jen na Facebooku, ale s vámi, kteří si s facebookem nerozumíte nebo nechcete rozumět, nikoliv.

To ovšem dneškem chci napravit – nejprve vám zpřístupním své starší články z časopisů Retro a Rytmus život, upozorním vás na rozhovory, o které jsem byl požádán, abych se vyjádřil k některým aktuálním událostem – zde je zrovna nejčerstvější příspěvek:

( https://www.expres.cz/celebrity/karantena-koronavirus-coronavirus-covid-19-jiri-madl-zachran-dedka-zachran-babu-ondrej-suchy.A200319_230146_dx-celebrity_bk)

a rovněž vás budu upozorňovat na některé své nové písničky, které se objevují na You Tube. Ta poslední má název Bulvár Saint Michel a krásně ji nazpívala šansoniérka Zlatka Bartošková. Poslechněte si ji:

Co dnes ještě v rychlosti? Je jisté, že francouzská zpěvačka Camill Bertault, která měla mít v dubnu koncert v Semaforu, nepřijede. Budu se pídit, zda a na kdy byl její koncert přeložen.

Pak vám dám ještě jeden slib – rozhodl jsem se rozšířit rubriku Známí neznámí o nové portréty především těch zahraničních zpěváků a herců o kterých se dnes nikde nic nedočtete, protože to byli kdysi všichni umělci z SSSR a nerozlišovalo se zda nezapomenutelný mim Leonid Jengibarov byl Armén, nebo Bulat Okudžava spíš Gruzínec – byli to prostě Sověti – Rajkin, Tichonov, Tabakov, Gurčenková, Pjechová (která se narodila v Paříži) …a podle českých medií „bůhví kde je jim konec“: Také například polští herci a muzikanti, Italové, Maďaři, Dánové (vybráni náhodně) a další zapomínaní či dočista zapomenutí. Pokusím se to napravit.

Pozdrav od Chaplina

Tak a čím končit tento příspěvek?

Pozdravem od sochy Charlieho Chaplina, kterou vytvořil sochař Vladimír Preclík, a která se nachází na Chaplinově náměstí na Barrandově.

A také něco veselého by to chtělo ne?

Kamarád z Kanady mi poslal úžasný příspěvek – jistě se nebude zlobit, když ho pošlu dál.

Titulek:

PATNÁCTKRÁT DŮLEŽITÁ „KURVA“ JAKO ZAKLENÍ :

1. “Kdy už, kurva, konečně přestane pršet?” (Noe 4314 před Kristem)
2. “Kurva, nešlapte mi tady v těch kruzích, volové!” (Archimedes 126 před Kristem)
3. “Kurva, moje pata!” (Achilles)
4. “Kurva, ty máš ale divný vlasy.” (Perseus při boji s Medusou)
5. “Kdy už tam, kurva, konečně dorazíme?” (Kryštof Kolumbus 1492)
6. “Kurva, jak si ty flanďáci vlastně myslej, že mám ten strop namalovat?” (Michelangelo 1566)
7, “A stejně se, kurva, točí.” (Galileo Galilei 1633)
8. “Au! Kurva, jablko posraný!” (lsaac Newton)
9. “Zase Pátek, kurva, to to letí…” (Robinson Crusoe)
10. “Co je to, kurva, za plíseň?” (Alexander Fleming 1928)
11. “Jak je to, kurva, možné, že to nikdo nechápe?” (Albert Einstein 1935)
12. “Schieße, kurva!” (Adolf Hitler 30. 4. 1945)
13. “KURVA!!” Co se stalo? “Ale nic, jen se mi zvrhlo kafe na klávesnici, nemáš kapesníček?” (Černobyl 26. dubna roku 1986 v 1 hodinu 23 minut na reaktorovém bloku)
14. “Kurva, co když Soros umře?” (Jiří Drahoš po volbách 27. 1. 2018)
15. “Kurva, to jsem se ztrapnila.” (Gréta Thunbergová po přečtení zprávy NASA, že za změnu klimatu může změna sklonu osy Země a její oběžná dráha)

Šťastný zbytek týdne přeje

Ondřej Suchý