Camille se vrátila, Zaz se vrací!

První z nich v roce 2019 pochopila, že koncert složený pouze ze šansonů, jejichž texty dokázala ocenit jen menšina publika znalá francouzského jazyka, nebude asi tím pravým, čím si získá většinu českých fanoušků. Proto její koncerty v Praze a v Brně koncem minulého roku byly složeny z oblasti, v níž se cítí jako ryba ve vodě – jazzu.

Druhá, Zaz, pak pochopila, že pokusem získat si mladší publikum zaměřením na převážně rockový repertoár, nemělo asi očekávaný efekt. A tak se po delší pauze vrátila před mikrofon s novým hudebním doprovodem na svou někdejší cestu za titulem „novodobá Edith Piaf“. A zdá se, že vyhrála. Opět se k jejím fanouškům vrací publikum starší generace a s nadšením ji obdivuje stálá základna publika, složená z jejích věrných vrstevníků.

Proto nejspíš dojde i k znovuzrození jejích kdysi zrušených fanklubů v Čechách i na Slovensku. A společně s jejím slovenským znalcem a obdivovatelem Jánem Baranem začínáme uvažovat o případném dopsání před léty rozepsané zpěvaččiny biografie.

Bravo Camille, bravo Zaz!

Ondřej Suchý

Fotografie ze semaforského koncertu Camille Bertault z konce loňského října mi poskytla fotografka Barka Fabianová.

1 – Jitka Molavcová, Camille Gerside a Jiří Suchý.2, 3, 4, 5 – Camille – Foto: Barka Fabianová


Jitka Molavcová o zpěvačce Camille: „Camille Bertault? Podařil se jí zázrak. Vtahuje své diváky a posluchače nejen hlasem, ale i svou barevnou duší do svého neobyčejného světa. Potěšilo mě, že ji okouzlil jazz! A JE TO ZNÁT! Hodně štěstí přeje Jitka Molavcová.“

A sourozenec Jiří mi v mailu napsal: „Kamila tentokrát výtečná!!! Skamarádili jsme se v hospodě, poznal jsem i její rodiče. Dala mi tutéž LP desku co Ty, a tak jsem řekl, žes mi ji už koupil, takže bych měl dvě, a tak tu jednu máš u mě. Slovenské děvče nám dělalo tlumočnici. Kamila jí řekla, že se zamilovala do našeho divadla a tak už domlouváme zase nějakou akci. Lidi okolo ní se po Tobě ptali a tak jsem řekl, že jsi marod. Já jsem se uzdravil a teď že je řada na Tobě. Že se střídáme.“

Zatímco Camille Bertault se nadchla pro atmosféru a prostory divadla Semafor, Zaz, která letos 3. července překvapila svým předem přísně utajeným vystoupením na ve finále festivalu Smetanova Litomyšl, zvolila během svého letošního evropského turné zavítat navíc i do Prahy (25.října – O2 Universum). Posledním svým albem „Isa“ (2021) přesvědčila o návratu do čela předních interpretů francouzských šansonů.

Fotografie z televizního přenosu koncertu Zaz 25.června 2022 poslala z Paříže kamarádka Klementina Gerside.

1 komentář u „Camille se vrátila, Zaz se vrací!“

  1. Možná je to v nás – francouzštinu máme spojenou se šansony, italštinu s operou, rock a pop zpívají v angličtině všichni. Za mne jsem moc ráda, že se Zaz k šansonu vrátila.

Komentáře nejsou povoleny.