DOBRÁ ZPRÁVA A JEDNA GRATULACE ZA DRUHOU

Milí přátelé!

Dlouho jsem otálel s novinkami na svém webu, ale nechtěl jsem předbíhat událostem. Dnes děkuji všem, kteří sdíleli obavy o mé zdraví, a mám pro ně (i pro sebe) dobrou zprávu: Všechna lékařská vyšetření vyšla v můj prospěch, takže se dá říci, že jsem zdráv! Přesto jsem se stal na delší dobu rekonvalescentem. Důvod? Rozhodl jsem se pro dosti brutální „dentální zákrok“ a nyní jsem odkázán na tzv. tekutou stravu, což na náladě zrovna moc nepřidá. Víc nemám, co bych dodal, snad jen to, že nebudu v počtu svých příspěvků v tisku, ani zde, tak „pracovitý“, jako jsem býval. To však doufám s příchodem podzimu pomine.

Dnes se soustředím především na gratulace.

GRATULUJI se zpožděním vzácnému příteli, světoznámému slovenskému mimovi, choreografovi a dramatikovi žijícímu v Německu, panu MILANU SLÁDKOVI, k jeho letošním 85. narozeninám!

S malířskou tvorbou Milana Sládka se můžete seznámit i zde, v Malé internetové galerii:

https://ondrej-suchy.cz/igalerie/malickosti-mistru-mimu/

Jubilant Milan Sládek.

GRATULUJI k životnímu jubileu naší významné zpěvačce, paní HELENĚ BLEHÁROVÉ, která 28. června oslavuje 80. narozeniny. Hluboká poklona!

Z archivu Heleny Blehárové – Manchester 1963.
Z archivu Heleny Blehárové
Takto jsem kdysi vyfotografoval paní Blehárovou před kavárnou Tivoli v Brně.

GRATULUJI kamarádce TERESE DROZDA z Varšavy, přední polské rozhlasové novinářce zabývající se dějinami polské a české kultury, která miluje Prahu a přináší od nás ve svém pozoruhodném DROZDOWISKU celoročně mnoho kulturních zpráv v rubrice „Czeski kousek“: (https://www.facebook.com/czeskikousek).

Letos obdržela v Polsku cenu „Podkasterka roku 2022“ a tak jí dodatečně na dálku tleskám!

Teresa Drozda s cenou Podkasterka roku 2022.
Toto je Drozdowisko.
Teresa je častým návštěvníkem divadla Semafor.

GRATULUJI už s předstihem do Bratislavy svému příteli MILANU MARKOVIČOVI, muži mnoha profesí (vyberte si: kabaretiér, scénárista, moderátor, hudebník, skladatel, humorista, satirik), který 14. července oslaví 80. narozeniny. A při té příležitosti mu gratuluji i ke znovuotevření MM KABARETU na nové bratislavské adrese zde: www.mmkabaret.sk .

Po prázdninách bude MM KABARET hrát v těchto dnech: 30.9., 28.10., 18.11. a 16.12.

Kdo plánuje cestu na Slovensko, nechť si zaškrtne některé z těchto dat!

Milan Markovič zahájil v květnu obnovenou činnost svého MM KABARETU s prvním hostem Jarkem Nohavicou. (Foto A. Trizuljak.)27. mája 2023 Pizzeria Lozano, Bartislava, 19.00 MM Kabaret Milan Markovič, Jaromír Nohavica

Co ještě dodat?

Že od června začala nová éra ALBA v Krajských listech. Ti z vás, kdo byli zvyklí číst moje memoáry každou sobotu, vězte, že další pokračování vycházejí pravidelně každé ÚTERÝ. https://www.krajskelisty.cz/tags/album-ondreje-sucheho.htm . Děkuji všem svým dosavadním i budoucím čtenářům, a posílám na konec pro pobavení myší vtip z konce osmdesátých let minulého století.

Přeji vám krásné léto a opatrujte se!

Ejhle myš!

Váš Ondřej

Vaše data udržujeme v soukromí a sdílíme pouze s těmi třetími stranami, bez kterých by tato služba nemohla fungovat.

Souhlas *